Vzdělávání Prožitek

Kde se vzdělávání Prožitku vzalo?

Od roku 2016 provozujeme dětskou skupinu Permoníčci v krásném historickém městě Kutná Hora. Díky tomu víme, co vše to obnáší. Když jsme chtěli dopřát další vzdělávání svým „tetám“ zjistili jsme, že pro tento typ zařízení neexistuje ucelená nabídka kurzů. Rozhodli jsme se tedy připravit takový vzdělávací program sami. Přijde nám však škoda nechat si ho jen pro sebe a proto ho nabízíme i vám, zájemcům z řad dalších dětských skupin či pracovníků dalších typů zařízení péče o předškolní děti.

Na co se zaměřujeme?

Nabízíme semináře, kurzy a workshopy pro pracovníky, kteří pracují s dětmi v dětských skupinách ale i ostatních předškolních zařízeních (lesní mateřská školka, předškolní klub, mateřská škola, rodinná a mateřská centra).

Naším hlavním cílem je předávání informací, sdílení témat a zkušeností, o které se rádi podělíme.

Děti v předškolním věku jsou v období, kdy se dá „napáchat“ mnoho dobrého ale i mnoho nedobrého, aniž by si toho byl člověk vědom.

Chcete-li si být vědomi toho, co a proč děláte, jsme tu pro Vás!

Proč si vybrat vzdělávání právě od nás?

  • s lektorováním kurzů pro dětské skupiny sice začínáme, ale jinak s ním mají naši lektoři bohaté zkušenosti z jiných oblastí (např. vzdělávání pedagogů, zážitková pedagogika, projektové řízení, atd.)
  • naše kurzy realizujeme v malých skupinách
  • témata volíme na základě vlastních zkušeností s provozem dětské skupiny
  • kurzy probíhají v krásných prostorech Dačického domu v Kutné Hoře
  • na našich seminářech můžete očekávat vždy příjemné občerstvení
  • členové Sítě pro rodinu a Asociace provozovatelů dětských skupin a mikrojeslí mají na naše akce 20% slevu
  • jsme akreditovaná vzdělávací organizace MŠMT
  • za absolvování vzdělávání dostanete certifikát

„Chybu poznáme jen tehdy, když víme, co děláme.“

Naše kurzy

Komunikace a spolupráce s rodiči

Rodiče nedodržují domluvené dohody? Chtějí speciální výhody? Znevažují Vaší roli pečující osoby? Cítíte nedostatek respektu? Co s tím? Naučte se s rodiči efektivně komunikovat!

Aktivity s dětmi – Jaro

Dochází vám nápady pro práci s dětmi? Máte pocit, že potřebujete novou inspiraci? Pak tento workshop, je přímo pro Vás!

Kazuistický seminář pro pedagogy a pečující osoby

Nevíte si s některými situacemi ve své profesi rady? Nemáte se s kým poradit a sdílet své starosti a otázky? Pojďte se o svá témata podělit se skupinou  kolegyň a najít možná řešení a odpovědi pod vedením zkušené supervizorky.

První pomoc u malých dětí

Stát se může cokoliv, jste připraveni pomoci? 

Aktivity s dětmi – Léto

Dochází vám nápady pro práci s dětmi? Máte pocit, že potřebujete novou inspiraci? Pak tento workshop, je přímo pro Vás!

Naši lektoři

Hana Šlesingrová, DiS.

Letitá a zkušená manažerka v oblasti sociálních služeb. Hanka umí „plavat“ v projektových vodách a bravurně vše dovede od myšlenky až k samotné činnosti. Má zkušenosti z oblasti řízení týmů a organizací. Stála u zrodu naší dětské skupiny Permoníčci, kterou úspěšně vede až do dnešních dní.

Mgr. Eva Janků

Eva umí podpořit, motivovat i inspirovat k netušeným věcem. V rámci své supervizní a terapeutické praxe vnáší světlo do temnot. Umí jít do hlubin a neutopí se. To vše okoření humorem jí vlastním. Má bohaté zkušenosti se supervizí v předškolních zažízeních (dětské skupiny, lesní mateřské školky, atd.).

Mgr. Tereza Mocková

Tereza je jako kapr ve vodě napříč různými službami. Má zkušenosti z oblasti rozvoje sociálních kompetencí u dětí na základních školách, rozjezdu lesní mateřské školky, vzdělávání pedagogů a oblasti náhradní rodinné výchovy. Dlouhodobě působí jako odborný metodik v naší dětské skupině Permoníčci.

Bc. Jan Veselý, DiS.

Honza umí zachránit lidský život a rád to naučí i Vás. Od roku 2009 působí jako zdravotnický záchranář u kolínské záchranky. Dále se věnuje lektorování kurzů první pomoci pro složky IZS, širokou veřejnost i dětské kolektivy.

Akce pro rodiče a veřejnost