Jistě již máte Vaše dětské skupiny zimě a vánočně vyzdobené. Možná si ale říkáte, chtělo by to ještě něco! Ale co? Zkuste si společně s námi a s Vašimi dětmi vyrobit tyto krásné vánoční hvězdy či vločky. Jejich výroba je velmi snadná a pro děti velice zábavná. A ta dětská radost z výsledku je k nezaplacení! Tak pojďme na to!

Na výrobu budete potřebovat:

  • Papírové svačinové sáčky (asi 11ks)
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Vodové barvy a štětec (pokud budete chtít mít hvězdy barevné)

Pokud chcete mít hvězdy barevné, nejprve je třeba sáčky nabarvit a nechat barvu uschnout. Pozor, při práci s vodovými barvami se nadělá dost nepořádku, ale o to větší je to pro děti zábava J Pokud budete nabarvené sáčky sušit na topení, trochu se zkrabatí, ale to výsledku vůbec nevadí, tak se toho nebojte.

Jednotlivé sáčky slepujte k sobě. Lepidlo natírejte ve tvaru písmena T (střed sáčku a spodní hrana sáčku). Přilepte všech 11 sáčků na sebe.

A jdeme na stříhání. Pokud pracujete s hodně malými dětmi, raději jim v této fázi pomozte. Starší děti toto již zvládnou samy. Z obou stran slepených sáčků vystřihněte jednoduché tvary (my zvolili opravdu jednoduchý trojúhelník). V horní části (tam, kde nejsou sáčky slepené a dají se otevírat) pak sáčky sestřihněte do špičky (pokud špičku neuděláte, nevznikne Vám hvězda, ale spíše vločka).

 

A teď je čas na to kouzlo! Poslední sáček potřete opět lepidlem ve tvaru T, stejně jako v předchozím kroku, rozložte hvězdu a slepte sáčky k sobě (slepení jde snadno, pokud do krajních sáčků vložíte dlaně a přitisknete je silně k sobě). TADÁÁÁ, hvězda je hotová!

 

Věřím, že při výrobě této krásné a snadné dekorace si s dětmi užijete spoustu zábavy!

Hledáte-li již nyní tipy na práci s dětmi s tématikou jara, přihlaste se na náš seminář zde.